Ana Sayfa

Amaç Faaliyetler Yayınlar Haberler Hassas Konular İletişim


Google


köksav içinde ara


 

 

 

 

 

 

 

 
Haberleşme:
KÖKSAV Gülseren Sok: 13/9 06570 Tandoğan Ankara
Tel: +90312 232 43 73
Faks: +90312 231 04 74
E-Posta: koksav@koksav.org.tr
Telif Hakkı © KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı . 1996-2007 Ankara

www.cihatozonder.org
www.koksav.org.tr

 


KÖKSAV Basın Duyuruları

  • 28 Ekim 2007 Tarihli KÖKSAV Basın Duyurusu


YÜCE TÜRK MİLLETİNE DUYURU

TÜRK VATANI DÜN OLDUĞU GİBİ BU GÜN DE TARİHÎ VE STRATEJİK POLİTİK ÇIKARLARINI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN KÜRESEL GÜÇ MERKEZLERİNİN AÇIK VE ÖRTÜLÜ SALDIRISI ALTINDADIR. GÜÇ MERKEZLERİNİN KULLANDIKLARI SALDIRI SİLAHI TERÖRDÜR. HER TÜRDEN TERÖR SALDIRILARI İLE DEVLETİMİZ ZAYIF DÜŞÜRÜLMEYE, MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ ZEDELENMEYE, İNANDIĞI DEĞERLERİ VE HEYECANI ÇÖKERTİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.

YILLARDIR YAŞANAN PKK TERÖR OLAYLARI SONUCU ŞEHİT OLAN VATAN EVLATLARIMIZIN ACISI MİLLETİMİZİN KALBİNE ATEŞ DÜŞÜRMÜŞTÜR. ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKMAKTADIR. NİTEKİM YURDUMUZUN DÖRT BİR TARAFINDA DÜZENLENEN HER YAŞ VE KESİMDEN İNSANIMIZIN KATILDIĞI TERÖRÜ KINAMA GÖSTERİLERİ, AÇIK HAVA TOPLANTILARI VE YÜRÜYÜŞLER BUNUN GÖSTERGESİDİR.

ELBETTE TERÖR OLAYLARI İLE DUYGULARIMIZ HASAR GÖRMÜŞTÜR. HASAR GÖREN DUYGULARIMIZIN AKILLA OLAN BAĞI GİDEREK ZAYIFLAMAKTADIR. BU DURUM AYNI ZAMANDA TERÖRE YÖNELİK TEPKİ BİÇİMİMİZİ ETKİLEYEREK BİZLERİ YANLIŞ YÖNLENDİRMELERE DE AÇIK HALE GETİRMEKTEDİR. TERÖR OLAYLARI SAĞLIKLI DEĞERLENDİRME YAPMA GÜCÜMÜZÜ ELİMİZDEN ALMAMALIDIR. GELİŞEN OLAYLAR ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE, BU DURUMUN SIKLIKLA DENENECEĞİ BİR ZAMAN DİLİMİNİ İŞARET ETMEKTEDİR. BU SEBEPLE TERÖRE KARŞI, HER TÜRLÜ TEPKİMİZDE, KALBİMİZİN ATEŞİ KADAR, AKLIMIZIN SERİNLİĞİNİ DE GÖZ ÖNÜNE ALMALIYIZ.

KÖKLÜ BİR DEVLET GELENEĞİNE, BİNLERCE YILDIR SÜREGELEN ORDU-MİLLET ANLAYIŞINA SAHİP OLAN MİLLETİMİZ, DEVLETİNİN DE KURUMLARIYLA BİR BÜTÜN OLDUĞUNU GÖSTERMESİNİ VE BUNU BÜTÜN DÜNYAYA SERGİLEYECEĞİ SİYASETİYLE ORTAYA KOYMASINA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ İÇİNDE OLDUĞUMUZU BUGÜN BİR KEZ DAHA HATIRLATMAKTADIR. 

KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı, YÜREĞİ BU VATAN İÇİN ATAN 70 MİLYON TÜRK’ÜN “TERÖRE KARŞI SESSİZ HAYKIRIŞ”INDA BİRLİKTEDİR. 70 MİLYON TÜRK’ÜN BU “TERÖRE KARŞI SESSİZ HAYKIRIŞ”INDA, BÜTÜN ÜNİVERSİTELERİMİZİ, BÜTÜN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİMİZİ, BÜTÜN MESLEK KURULUŞLARIMIZI, BÜTÜN SİYASÎ PARTİLERİMİZİ, TEK YÜREK, TEK GÖVDE OLACAĞI ORTAK BİR ZEMİNDE BİRLEŞMEYE VE BU ORTAK ZEMİNDE VAKUR BİR ORTAK TUTUM BELİRLEMEYE DAVET EDİYORUZ.

70 MİLYON TÜRK’ÜN TERÖRE YANITI SESSİZLİĞİN HAYKIRIŞI OLACAKTIR.

SAYGI İLE DUYURULUR.

KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı . KÖKSAV
28 Ekim 2007

 

 

Telif Hakkı © KÖK Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı . 2005 Ankara